Záznam finálového večera sledujte ZDE.

Přepsali jsme historii carsharingu v Praze, říká Hynek Homola

CAR4WAY, když to volně přeložíme, tak to znamená „auto na cestu“.
Ano, název přesně vystihuje naši službu. Naši zákazníci využívají sdílená auta k jejich cestám, jen když je skutečně potřebují. Nemusí do nich investovat, pečovat o ně, zkrátka jen jezdí a o nic jiného se nestarají.

S pojmy jako sdílená ekonomika či carsharing jsme se už setkali v různých podobách. Jak vypadá vlastně carsharing v podání CAR4WAY?
Carsharing je sdílení aut. V našem případě sdílených nových aut. CAR4WAY sdílí více než 240 nových vozidel v 9 modelech převážně v Praze. Od malé Škoda Citigo až po velkého VW Trasportera či elektrický e-up! Nově v portfoliu vozidel přibylo 15 elektromobilů značky VW e-Golf s dojezdem až 300 km. Lidé, ale i firmy si vozidla mezi sebou jednoduše sdílí a my se staráme o vše ostatní.

Jak služba funguje?
Je to opravdu jednoduché. Na našich webových stránkách se jednoduše během pár minut zaregistrujete, obratem obdržíte přístup do našeho systému, po pár dnech vám přijde karta k odemykání vozů, pomocí mobilní aplikace nebo webu si vozy rezervujete a přiložením karty ke čtecímu zařízení za čelním sklem odemknete, pak už jen vytáhnete klíč od vozu z přihrádky spolujezdce a jedete.

Pro koho je služba určena?
Provozujeme tzv. volný carsharing, který je určen široké veřejnosti od maminky na mateřské či studenta nebo drobného živnostníka při svých podnikatelských aktivitách, až po větší firmy pro své zaměstnance od řadových pracovníků po vrcholové manažery.

Přepsali jste historii carsharingu?
Ano, zní to velkolopě, ale skutečně tomu tak je. Od 1. 11. 2017 jsme z Prahy vytvořili pro spalovací vozidla jednu velkou lokalitu. Nazvali jsme ji „volný carsharing“. Takže si auto vyzvednete třeba na hlavním nádraží a vrátíte jej například na Andělu. A placení parkování v modrých a fialových zónách neřešíte, máte ho od nás zdarma. Pro elektro vozidla jsme vytvořili lokalitu nazvanou „e-centrum“, kde platí stejná pravidla. Tedy, kdekoliv si auto vyzvednu a kdekoliv v rámci lokality vrátím.

Proč jste se rozhodli podpořit blogery a youtubery?
Domníváme se, že máme hodně společného. CAR4WAY je mladá, dravá a hodně inovativní. Tak jako blogeři a youtubeři. Dává nám smysl podporovat podobně zaměřené.

Partneři ankety

Olympus
AVON
Alcatel
Ecco
PlayStation
Ugo
Billa
Horké boby
Parfémy ElNino
Švýcarsko přirozeně
TCL MOVE
DODO for life
GATE
Remington
Veritas
Car 4 Way
Louda Auto
Hilton

Mediální partneři

Evropa2
Mediář
Cosmopolitan
Blog Media